Meld snel je vacature aan
Slagers in Nederland hebben een dringende behoefte aan personeel. Op alle mogelijke manieren wordt gezocht naar nieuwe medewerkers. Vacaturewebsites zoals werkenindeslagerij.nl, sociale media en netwerk wordt ingezet. We hebben een paar tips voor je verzameld voor een aansprekende vacatureteksten en meld je vacature aan op www.werkenindeslagerij.nl.
- Schrijf voor je doelgroep: schrijf in spreektaal, wees zo persoonlijk mogelijk en sluit aan bij verwachting van de doelgroep.
- Mensen met een uitvoerend beroep lezen geen grote stukken tekst, dus schrijf kort en bondig, werk met bullets (opsommingstekens) en veel witruimte.
- Beschrijf in de vacaturetitel en tekst de kandidaat die je zoekt. Bijvoorbeeld slager met 3 jaar werkervaring die sturing geeft aan team en niet alleen slager als vacaturetitel. Dat is te algemeen. Hoe concreter de vacaturetitel, hoe gerichter de sollicitaties.
- Gemiddeld zoekt een werkzoekende met 4 - 5 woorden naar een vacature. Dus bijvoorbeeld slager 40 uur Muiden. Maak dus je vacaturetitel concreet met informatie over uren en locatie. Of: Kok gezocht voor slagerij - geen avondwerk. Of leerling-slager gezocht: leren en geld verdienen.
- Prikkel de interesse door middel van vragen . Gebruik de toolkit Werken in de Slagerij; deze bevat posters met teksten als: Zoek je een lekker bijbaantje of Ben jij een smaakmaker?
- Vemeld de belangrijkste competenties. Laat alle pré's, affiniteiten of 'bij voorkeur' weg. Vertel dit later.
- Zorg ervoor dat mensen gemakkelijk kunnen reageren. Je kunt ervoor kiezen dat men alleen contactgegevens instuurt zodat jij zelf contact met ze opneemt. Laat een sollicatiebrief of cv geen drempel vormen om te reageren.
Vanuit de branche
Vanuit de branche wordt door KNS maar ook bijvoorbeeld SVO vakopleiding food hard gewerkt om instroom te bevorderen. SVO organiseert open dagen en is aanwezig op zowat elke studiebeurs in Nederland. Met de Meat Your Future Karavaan, platform Werken in de Slagerij en de Week van de Slager wordt door Stichting Opleidingsfonds Slagersbedrijf ingezet op imagoverbetering en instroombevordering.
Doe dit jaar mee met de Week van de Slager door het geven van een gastles of het aanbieden van een inspiratiestage! Meer informatie lees je hier
Meld snel je vacature aan