Gedifferentieerde premie Werkhervattingkas 2023

De gedifferentieerde premie Werkhervattingkas bestaat uit twee premies, te weten de gedifferentieerde premie WGA en de gedifferentieerde premie Ziektewet. Met de gedifferentieerde WGA-premie wordt de eerste 10 jaar van de WGA gefinancierd voor werknemers met een vast of tijdelijk dienstverband. WGA staat voor Werkhervatting gedeeltelijk arbeidsongeschikten en is bedoeld voor werknemers die van 35 tot 80% arbeidsongeschikt zijn of werknemers die volledig (maar niet duurzaam) arbeidsongeschikt zijn. Met de gedifferentieerde Ziektewetpremie wordt de Ziektewet gefinancierd voor werknemers met een tijdelijk dienstverband.

De hoogte van de premies voor de WGA en Ziektewet is mede afhankelijk van de grootte van de werkgever. Op kleine werkgevers (loonsom tot € 905.000) is een sectorale premie van toepassing. De sectorale WGA-premie 2023 bedraagt voor kleine werkgevers 1,15%. De sectorale Ziektewetpremie 2023 is voor hen 0,44%.

Middelgrote werkgevers (loonsom tussen € 905.000 en € 3.620.000) betalen een premie die een gewogen gemiddelde is van een sectorale en individueel te berekenen premie.  

Voor grote werkgevers (loonsom vanaf € 3.620.000) geldt een minimumpremie en een maximumpremie. Voor de premiecomponent WGA is de minimumpremie 0,21% en de maximumpremie 3,48%.  Voor de premiecomponent Ziektewet is de minimumpremie 0,16% en de maximumpremie 2,64%.