Dierenbescherming zet aparte stichting op voor 'Beter Leven'-kenmerk

vrijdag, 27 januari 2012

De Dierenbescherming gaat het Beter Leven-sterrensysteem per 1 april onderbrengen in een aparte stichting. Deelnemers en gebruikers zullen ook moeten gaan betalen voor deelname aan het systeem om het kostendekkend te maken. Veehouders hoeven in 2012 nog niet aan het systeem bij te dragen. Met de verandering wil de Dierenbescherming komen tot een kwaliteitsverbetering en professionalisering van het Beter Leven-kenmerk. Het blijft een systeem zonder winstoogmerk, benadrukt directeur Frank Dales van de Dierenbescherming.
 

De bijdrage die de verschillende ketenschakels gaan betalen valt uiteen in een vast bedrag voor deelname plus een bijdrage per dier. De kosten voor het Beter Leven-systeem bedragen nu circa € 550.000. Dat is het bedrag dat via de stichting moet worden opgebracht. Veehouders hoeven in het eerste jaar nog geen bijdrage te betalen, omdat ze vaak al het nodige hebben moeten investeren om aan de criteria te voldoen.

Bij de nieuwe stichting die het beheer over het Beter Leven-kenmerk gaat voeren komen vijf mensen te werken. Het beleid rond de vaststelling van de normen voor het kenmerk blijft wel onder de hoede van de Dierenbescherming. De controles die samenhangen met het systeem moeten zoveel mogelijk ondergebracht worden bij al bestaande controles in de veehouderij. Voor de intensieve veehouderij zijn dit de IKB-systemen. Voorlopig komt er nog geen externe certificering voor het kenmerk.

Bron: Boerderij Vandaag

 geen reacties
 reactie plaatsen

<< Terug